15 dagen / 14 nachten
Een ontspannen rondreis langs de mooiste Griekse eilanden, met sfeervolle hotels en een route die volledig op jouw wensen wordt afgestemd

Eilandhoppen op de Cycladen: in 15 dagen langs de mooiste Griekse eilanden

Deze 15-daagse rondreis is een inspirerende voorbeeldroute voor wie wil eilandhoppen op de Cycladen en meerdere Griekse eilanden wil combineren in één vakantie. Je reist met de boot van eiland naar eiland en ontdekt onderweg de afwisseling waar deze regio zo geliefd om is.

Je start op Mykonos, waar je meteen het levendige karakter van de Cycladen ervaart. Daarna reis je door naar Paros, een stuk rustiger en perfect om even in het Griekse ritme te komen. De route vervolgt naar Naxos, met mooie stranden, sfeervolle dorpjes en een ontspannen sfeer.

Je sluit de reis af op Santorini. Misschien toeristisch, maar wat mij betreft niet voor niets een van de mooiste eilanden van Griekenland. De uitzichten over de caldera, de witte dorpjes en de zonsondergangen maken dit een bijzondere plek om je reis af te ronden.

Juist het eilandhoppen zelf maakt deze reis zo leuk. De overtochten tussen de eilanden zijn onderdeel van de beleving en hoewel je nooit écht lang onderweg bent, maak je een afwisselende reis.

Deze voorbeeldreis laat zien hoe een logische en ontspannen route eruit kan zien. In de praktijk stel ik de reis volledig op maat voor je samen. Van vluchten en ferry’s tot hotels en transfers: alles wordt afgestemd op jouw wensen en voorkeuren. Zo weet je vooraf precies waar je verblijft en hoe je reis eruitziet.

Waarom deze rondreis op de Cycladen zo bijzonder is
  • Logische en ontspannen route langs de mooiste eilanden van de Cycladen
  • De perfecte balans tussen levendige plekken en rustige, sfeervolle eilanden
  • Eilandhoppen met de boot: een ervaring op zich en onderdeel van je reis
  • Verblijf in zorgvuldig geselecteerde hotels, afgestemd op jouw wensen en budget
  • Volledig op maat samengesteld, zodat de reis precies past bij wat jij zoekt
Eilandhoppen Cycladen reis op maat
Eilandhoppen Cycladen

Reisduur

15 dagen / 14 nachten

Bestemmingen

Mykonos – Paros – Naxos – Santorini

Reistype

Individuele rondreis met eilandhoppen per ferry

Beste reistijd

Mei t/m september

Prijs

Op aanvraag

Reisschema

  • Dag 01 Nederland – Mykonos
  • Dag 02 Mykonos
  • Dag 03 Mykonos
  • Dag 04 Mykonos – Paros
  • Dag 05 Paros
  • Dag 06 Paros
  • Dag 07 Paros
  • Dag 08 Paros – Naxos
  • Dag 09 Naxos
  • Dag 10 Naxos
  • Dag 11 Naxos
  • Dag 12 Naxos – Santorini
  • Dag 13 Santorini
  • Dag 14 Santorini
  • Dag 15 Santorini – Nederland

Dag-tot-dag overzicht

Dag 1 Aankomst op Mykonos

Je reis begint met de vlucht naar Mykonos. Na aankomst word je naar je hotel gebracht en kan je vakantie rustig van start gaan.

Afhankelijk van je aankomsttijd is het leuk om alvast een eerste indruk te krijgen van Mykonos-stad. Dwaal door de smalle straatjes met witgekalkte huizen en kleurrijke details, en zoek een fijn plekje uit voor een eerste diner. De sfeer is levendig, maar tegelijkertijd typisch Grieks.

Mykonos stad aan zee met helderblauw water

Dag 2 & 3 Mykonos

Deze dagen heb je alle tijd om Mykonos verder te ontdekken.

Mykonos-stad is eigenlijk een doolhof van smalle straatjes, waar je steeds weer op een nieuw pleintje, winkeltje of terras uitkomt. Bekende plekken zoals de windmolens en Little Venice zijn zeker de moeite waard, maar juist het rondlopen zonder plan maakt het hier leuk.

Wil je iets ondernemen, dan is een boottocht naar het eiland Delos een aanrader. Dit eiland ligt vlak voor de kust en is een van de belangrijkste archeologische plekken van Griekenland.

Ook fijn: neem een moment om te ontspannen op het strand. Mykonos heeft zowel levendige beachclubs als rustigere stranden, waardoor je eenvoudig kunt afwisselen tussen reuring en ontspanning.

Mykonos op de Cycladen

Dag 4 Van Mykonos naar Paros

Vandaag reis je per ferry naar Paros. De overtocht is een ontspannen manier van reizen en maakt het eilandhoppen juist zo leuk.

Na aankomst word je naar je hotel gebracht. De rest van de dag is vrij in te vullen, bijvoorbeeld met een eerste wandeling door de omgeving of een diner aan zee.

Paros met bootje in de haven
Toon meer reisdagen

Dag 5 t/m 7 Paros

Paros voelt meteen een stuk rustiger dan Mykonos. Hier draait het meer om sfeer, kleine dorpjes en het eilandleven.

Een bezoek aan Naoussa mag eigenlijk niet ontbreken. Dit vissersdorpje staat bekend om de gezellige haven, smalle straatjes en goede restaurants. Ook Parikia, de hoofdstad, is leuk om doorheen te wandelen.

Wil je iets meer zien van het eiland, dan kun je het binnenland in trekken. Dorpjes zoals Lefkes geven een mooi beeld van het traditionele Griekenland. Daarnaast zijn er verschillende stranden waar je een middag kunt ontspannen.

Tip: vanuit Paros kun je eenvoudig een dagtrip maken naar Antiparos, een kleiner en rustiger eiland vlakbij.

Paros, eilandhoppen Cycladen

Dag 8 Van Paros naar Naxos

Je reist vandaag verder naar Naxos. De ferry brengt je in korte tijd naar het grootste eiland van de Cycladen.

Bij aankomst zie je vaak al direct de Portara, de grote marmeren poort bij de haven. Daarna word je naar je hotel gebracht en heb je de rest van de dag vrij.

Naxos marmeren poort

Dag 9 t/m 11 Naxos

Naxos heeft een fijne balans tussen stranden, natuur en cultuur en voelt over het algemeen wat minder toeristisch.

Breng zeker een bezoek aan Naxos-stad, waar je door de oude straatjes omhoog kunt wandelen richting het Venetiaanse kasteel. Ook het binnenland is de moeite waard, met bergdorpjes zoals Apiranthos waar het tempo nog wat lager ligt.

Daarnaast is dit een goede plek om gewoon een dag niets te doen. De stranden zijn breed en rustig, ideaal om even echt te ontspannen.

Naxos een van de bestemmingen tijdens eilandhoppen op de Cycladen

Dag 12 van Naxos naar Santorini

Vandaag reis je per ferry verder naar Santorini. Alleen de aankomst is al bijzonder, wanneer je het eiland nadert en de hoge kliffen met witte dorpjes langzaam in beeld verschijnen.

Na aankomst word je naar je hotel gebracht. De rest van de dag is vrij om rustig aan te komen en alvast een eerste indruk van het eiland op te doen.

Santorini eilandhoppen Cycaden op maat

Dag 13 & 14 Santorini

Santorini staat bekend om de indrukwekkende uitzichten over de caldera en de witte dorpjes langs de kliffen. Plaatsen zoals Fira en Oia zijn populair, vooral rond zonsondergang. Het is er levendig, maar de uitzichten maken dat meer dan de moeite waard.

Wat veel mensen niet weten, is dat de andere kant van het eiland weer heel anders is. Hier vind je de bijzondere zwarte en rode stranden, ontstaan door de vulkanische oorsprong van het eiland. Een mooie afwisseling met de drukte rondom de kliffen.

Wil je iets actiefs doen, dan kun je een wandeling maken tussen Fira en Oia, een boottocht maken naar de vulkaan of een wijnproeverij doen bij een van de lokale wijnhuizen. Zo kun je de laatste dagen helemaal invullen op jouw manier.

Eilandhoppen Griekenland: zonsondergang op Santorini

Dag 15 Vertrek

Na een afwisselende reis langs de Cycladen zit je vakantie er helaas weer op. Je wordt naar de luchthaven van Santorini gebracht voor je terugvlucht naar Nederland.

Met een koffer vol herinneringen aan sfeervolle dorpjes, mooie stranden en het eilandhoppen zelf, kijk je terug op een reis waarin je in korte tijd verschillende kanten van de Griekse eilanden hebt ontdekt.

Santorini

Zij gingen je voor…

En schreven een review over hun ervaringen met persoonlijk reisadvies.

“Kimberley heeft voor ons een super mooie reis georganiseerd naar Saariselkä in Fins Lapland. Alles was tot in de puntjes goed verzorgd.”

“Wij hebben via Kimberley een heerlijke winterzonvakantie naar Tenerife geboekt en zijn heel tevreden.”

“Wij zouden Kimberley zeker aanraden als persoonlijk reisadviseur. Ze heeft kennis van zaken, denkt actief met je mee, communiceert snel en volledig, is flexibel en goed bereikbaar (ook tijdens je vakantie).”

“Ook tijdens de reis was ze bereikbaar voor vragen, wat veel vertrouwen gaf. Ik kan haar zeker aanraden als reisadviseur.”

“Ze maakt een uitgebreid document helemaal in geur en kleur van jouw reis. Ze zorgt ervoor dat je van alles op de hoogte wordt gebracht, welke dingen er te doen zijn. “

“Ik raad het absoluut aan wanneer je nog wat zoekende bent Kimberley in te schakelen om je wensen te bespreken en zo tot een passende reis te komen. “

Veelgestelde vragen

Omdat deze reis volledig op maat wordt samengesteld, staan de hotels niet vooraf vast. Op basis van jouw wensen, reisstijl en budget selecteer ik passende accommodaties en verwerk deze in een persoonlijk reisvoorstel.

Je weet dus vooraf precies waar je verblijft en wat je kunt verwachten. Denk aan kleinschalige boutique hotels, adults only accommodaties of juist een hotel met privézwembad of extra luxe faciliteiten. Alles wordt afgestemd op wat jij belangrijk vindt.

Ja, deze rondreis is volledig flexibel. Je kunt ervoor kiezen om langer op een van de eilanden te verblijven, een extra eiland toe te voegen of het tempo van de reis aan te passen.

Ook een start of afsluiting in Athene is goed mogelijk, bijvoorbeeld met een verblijf van een paar nachten om de stad te ontdekken. Samen kijken we wat het beste past bij jouw wensen.

De ferry’s tussen de eilanden worden vooraf voor je geregeld, zodat je zelf niets hoeft uit te zoeken. Ook transfers van en naar de havens en luchthavens kunnen volledig voor je worden georganiseerd.

Wil je meer vrijheid op een van de eilanden, dan is het ook mogelijk om een huurauto toe te voegen. We bespreken samen wat voor jouw reis het meest prettig is.

De beste reistijd voor eilandhoppen op de Cycladen is van mei tot en met september. In deze periode zijn de temperaturen aangenaam en varen de ferry’s regelmatig tussen de eilanden.

Voor wie het wat rustiger wil, zijn mei, juni en september vaak fijne maanden. Juli en augustus zijn het warmst en het meest levendig.

Ik help je bij het samenstellen van een reis die echt bij je past. We kijken samen naar je wensen, tempo en budget, waarna ik een overzichtelijk en passend reisvoorstel maak.

Ik heb zelf ervaring met reizen in Griekenland en met eilandhoppen op de Cycladen, en neem die kennis mee in mijn advies. Zo kan ik je gericht helpen bij het maken van keuzes die aansluiten bij jouw manier van reizen.

Na een persoonlijk gesprek werk ik de reis volledig op maat uit en verzorg ik desgewenst ook de complete boeking. Ik ben aangesloten bij Personal Touch Travel (ANVR, SGR en Calamiteitenfonds), zodat je met een gerust gevoel op reis gaat.

Meer weten? Lees hier verder over mijn persoonlijk reisadvies.

Persoonlijk reisadvies

Klaar om jouw vakantie naar de Cycladen te plannen?

Wil je eilandhoppen op de Cycladen, maar dan afgestemd op jouw wensen en tempo, zonder dat je alles zelf hoeft uit te zoeken? Ik help je graag met het samenstellen van een reis die echt bij je past.

Van een logische route en goed op elkaar aansluitende ferry’s tot sfeervolle hotels op fijne locaties: ik zorg dat alles klopt en aansluit op wat jij zoekt. Of je nu kiest voor kleinschalige boutique hotels, een adults only verblijf of juist wat extra luxe, alles wordt zorgvuldig afgestemd op jouw voorkeuren.

Ik heb zelf ervaring met reizen in Griekenland en met eilandhoppen, en neem die kennis mee in mijn advies. Zo help ik je om keuzes te maken die passen bij jouw manier van reizen.

Een vrijblijvend kennismakingsgesprek is zo geregeld. Daarna werk ik een persoonlijk reisvoorstel voor je uit en neem ik ook het boeken volledig uit handen.

Zo kun jij ontspannen toeleven naar je reis en straks vooral genieten van alles wat de Griekse eilanden te bieden hebben.

Neem gerust contact op om samen jouw reisplannen door te nemen!

Deze reis is een voorbeeld ter inspiratie. Alle informatie op deze pagina is onder voorbehoud van wijzigingen, typfouten, beschikbaarheid en het uiteindelijke reisbudget. De exacte invulling wordt altijd afgestemd op jouw wensen en de mogelijkheden op het moment van boeken.