Noorwegen 1
·

2025: terugblik op mijn bestemmingen en ervaringen

Het einde van het jaar voelt voor mij altijd als een logisch moment om even stil te staan. Niet alleen bij waar ik ben geweest, maar ook bij hoe het jaar is verlopen.

2025 was een bijzonder jaar. Het jaar waarin ik fulltime voor Just Go Global ging en waarin reizen voor mij twee kanten had: zelf op pad gaan én reizen samenstellen voor anderen als reisadviseur. Ik ontdekte nieuwe bestemmingen, maakte soloreizen, ging op persreis en hielp ondertussen mensen met heel uiteenlopende reisplannen.

In deze blog neem ik je mee langs mijn reizen van het afgelopen jaar. Wat bleef me bij, welke plekken verrasten en waarom sommige bestemmingen me meer verrasten dan ik vooraf dacht.

Turkije, Didim (mei)

Didim

Mijn reisjaar begon in mei met een persreis naar Didim, op uitnodiging van Corendon. Een bestemming die voor mij nog onbekend was, terwijl ik Turkije al vaker had bezocht. Juist dat maakte deze reis extra interessant.

Ik verbleef in het Anda Barut Collection, een resort waar comfort en rust centraal staan. Een fijne plek voor een ontspannen strandvakantie, maar die ook perfect ligt om de omgeving te ontdekken.

En die omgeving verraste me. Didim is veel meer dan zon en zee. In korte tijd bezocht ik onder andere de Efeze, de Tempel van Apollo, de indrukwekkende ruïnes van Miletus en het natuurgebied rond Lake Bafa. Die combinatie van strand, cultuur en natuur had ik hier niet verwacht.

Wat Didim voor mij typeert, is dat het nog niet zo toeristisch aanvoelt als plekken als Bodrum of Kuşadası. Het ligt er precies tussenin en voelt daardoor wat rustiger en puurder. Een fijne bestemming voor wie ontspanning wil combineren met uitstapjes en historie. Didim staat voor mij inmiddels op de kaart!

Nederland, Hoorn (mei)

24 uur in Hoorn - droneshot van de haven

In mei was ik op uitnodiging van Hoorn om de stad in 24 uur te ervaren. Ik verbleef in Hotel Oostereiland, waardoor mijn focus vooral lag op het Oostereiland en het havengebied.

Hoorn verraste me positief. Het Oostereiland is sfeervol, met uitzicht over het water en boten en een fijne sfeer. Ook de Veermanskade met zijn karakteristieke gevels vond ik echt leuk om doorheen te lopen. De stad barst daarnaast van de goede hotspots: fijne plekken om te eten, borrelen en gewoon even neer te strijken op een terras.

Wat ik niet had verwacht, is dat Hoorn een eigen stadstrand heeft aan het Markermeer. In de zomer kun je hier dus heerlijk zonnen en zwemmen. Met het compacte centrum, leuke winkels en het water altijd dichtbij is Hoorn wat mij betreft een hele fijne bestemming voor een korte stedentrip met overnachting.

Nederland, Ouddorp (juni)

Ouddorp

In juni ging ik naar Ouddorp voor iets wat ik mezelf te weinig gun: écht vakantie. Geen contentverplichtingen, weinig plannen, gewoon even een paar dagen weg. Ik was er samen met mijn zus en haar hond Teddy, met als doel rust en lekker uitwaaien aan zee.

We verbleven in een eco-vakantiehuisje bij Roompot Eco Grevelingen Strand, direct aan het water van het Grevelingenmeer. De ligging is ideaal. Aan de ene kant ligt natuurgebied Kabbelaarsbank, aan de andere kant het strand van Ouddorp. Alles dichtbij, maar zonder drukte.

Het park zelf is kleinschalig en rustig. Er is weinig te doen, en dat is precies de kracht van deze plek. Wandelen, buiten zijn, even niets hoeven. Af en toe reden we naar Zeeland, naar het dorp Ouddorp of naar leuke strandclubs zoals Zee (inmiddels favoriet!), maar het grootste deel van de tijd bleven we gewoon in de omgeving.

Bulgarije (augustus)

bezienswaardigheden in Sofia en omgeving

Mijn reis naar Bulgarije begon in de oorspronkelijke planning als een solostedentrip naar Sofia, maar liep al snel uit op een tien dagen durende rondreis. Zoals dat vaker gaat als ik me ergens in verdiep: ik kwam zoveel interessante plekken tegen dat ik niet kon kiezen.

Vanuit Sofia maakte ik uitstapjes naar het Rila-klooster en de Zeven Rila-meren, een indrukwekkend natuurgebied in de bergen. Daarna reisde ik per trein door naar Veliko Tarnovo en Plovdiv; beide verrassend sfeervol en rijk aan geschiedenis.

Ook de kust nam ik mee. Vanuit Burgas verkende ik het gebied bij de Zwarte Zee, met als hoogtepunt Nessebar en Sozopol. Sunny Beach bekeek ik kort, vooral om zelf de sfeer te ervaren, maar dat bevestigde vooral dat dit niet mijn plek is. Sozopol vond ik veel prettiger: kleinschaliger, authentieker en rustiger.

Wat deze reis zo mooi maakte, was de afwisseling. Grote stad, cultuur, bergen en kust in één trip. Ik reisde met het openbaar vervoer, wat verrassend goed ging en gelegenheid bood om ondertussen te werken. Bulgarije is voor mij echt zo’n bestemming die alles in huis heeft, maar nog niet door iedereen wordt overwogen. Juist daarom vond ik deze soloreis zo’n fijne ontdekking.

Polen, Warschau (september)

Warschau

In september bezocht ik Warschau tijdens een persreis op uitnodiging van Polen. Mijn eerste keer in het land én meteen een kennismaking met een stad die me positief verraste.

Wat Warschau zo interessant maakt, is het contrast. Aan de ene kant de sfeervolle Old Town met kleurrijke gevels, pleinen en kerken; aan de andere kant een modern stadsdeel met hoge gebouwen die bijna aan New York doen denken.

Ik verbleef in Hotel Warszawa Stare Miasto, onderdeel van PURO Hotels. Een stijlvol hotel met een Scandinavische uitstraling en een fijne uitvalsbasis om de stad te verkennen. Ook culinair zit Warschau goed; ik heb hier opvallend goed gegeten, met veel leuke horeca en verrassende keukens.

Naast de stad trokken we ook de regio in, Mazovië, in de voetsporen van Frédéric Chopin. We bezochten zijn geboorteplaats, verkenden dorpjes, verbleven in een historisch paleis en gingen naar het openluchtmuseum in Sierpc. Ook de natuur rondom Warschau, zoals Kampinos Nationaal Park, liet zien hoe veelzijdig deze regio is.

Warschau is voor mij een perfecte stedentrip voor wie eens iets anders wil dan de bekende Europese steden, en het leuk vindt om stad én omgeving te combineren.

Noorwegen, Oslo en Bergen (september)

Mount Fløyen

In september maakte ik een soloreis door Noorwegen. Wat begon als een idee voor een korte stedentrip naar Bergen, groeide al snel uit tot een route die al jaren op mijn lijstje stond: de treinreis tussen Oslo en Bergen.

Ik vloog naar Oslo en bleef daar een paar dagen. Een stad die me positief verraste: levendig, overzichtelijk en met een prettige sfeer. Daarna stapte ik op de trein richting Myrdal, waar ik overstapte op de beroemde Flåmsbana. Dat traject was minstens zo indrukwekkend als ik had gehoopt. Berglandschappen, watervallen en het eerste vleugje herfstkleuren.

In Flåm liep ik even rond voordat ik aan boord ging van een fjordcruise door het Nærøyfjord, richting Gudvangen. Via Voss reisde ik verder naar Bergen, waar ik nog een paar dagen bleef. Een gezellige stad met een mooie haven, fijne winkels en uitzichtpunten tussen stad en natuur.

Deze reis had voor mij alles: steden, natuur en het gemak van reizen per trein en boot. Noorwegen voelt veilig, ontspannen en overzichtelijk, wat het ook voor soloreizigers een hele prettige bestemming maakt. De combinatie van Oslo, Bergen en de route ertussen was zonder twijfel een van de hoogtepunten van mijn reisjaar.

Plannen voor 2026

Voor 2026 staat er in elk geval één reis al vast: in mei ga ik naar Oezbekistan. Een bestemming waar ik enorm naar uitkijk. Het lijkt me echt een duizend-en-een-nacht-sprookje, met oude zijderoutesteden, indrukwekkende architectuur en een cultuur die totaal anders is dan wat ik tot nu toe heb gezien.

Oezbekistan
Foto via Depositphotos

Hoewel Oezbekistan steeds meer in de belangstelling staat, lijkt het op dit moment nog niet overspoeld door toeristen. Juist dat maakt het voor mij zo interessant. Een bestemming die nog authentiek aanvoelt en waar veel te ontdekken valt. Ik kan niet wachten om deze reis te maken en mijn ervaringen straks te delen.

Verder liggen er voor 2026 nog geen concrete plannen vast. Er spelen wel ideeën op de achtergrond, maar niets staat nog in steen gebeiteld. Wat wél vaststaat, is dat er ongetwijfeld weer mooie reizen gaan komen. Als je dat leuk vindt, kun je me ook volgen op Instagram; daar deel ik tijdens mijn reizen veel via stories.

2025 was daarnaast het jaar waarin ik fulltime voor Just Go Global ging. Een jaar waarin ik niet alleen reisde en content maakte, maar ook steeds meer mensen mocht helpen met persoonlijk reisadvies. Van China tot Curaçao en van zonnige bestemmingen als Spanje, Griekenland en Kroatië tot natuur en winterse landschappen in Noorwegen en Fins Lapland; de aanvragen waren ontzettend divers. Iets waar ik met veel plezier en trots op terugkijk.

In 2026 hoop ik nog meer mensen te mogen helpen bij het samenstellen van een reis die écht bij hen past. Rust, overzicht en vertrouwen in de voorbereiding, naar een reis die klopt – dat blijft voor mij de kern.

Op naar nieuwe reizen en nieuwe verhalen!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.